Mermerit Mutfak Tezgahı

Mermerit mutfak tezgahları, sağlam yapısı, tek parçadan oluşan tasarımı, sınırsız renk ve desen seçenekleri ile mutfaklarınız da kullanabileceğiniz  ideal tezgah modelleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Tek parçadan oluşan mutfak tezgahları, bu yapısı sayesinde mutfak dolaplarınızı sudan koruyacak ve uzun süre kullanım olanağı sağlayacaktır. Mermerit mutfak tezgahları, mermerden üretilen mutfak tezgahları gibi limon, sıcaklık ve sirkelerden kaynaklı leke oluşumları yapmamaktadır. Gözenekli bir yapıya sahip olması nedeni ile bakterilere karşı korunaklı bir yüzey oluşturur ve temizliği diğer tezgah çeşitlerine göre daha kolaydır. Ankara mutfak tezgahı imalatı yapan firmalar geniş ürün yelpazesi,kaliteli malzeme kullanması ve işinde uzman kişiler ile çalışması ile en iyi hizmet kalitesini almanızı sağlayacaktır.

Mermerit malzemenin ana maddesi mermer tozu ve polyester tozudur, fakat içerisine bazı maddeler eklenerek çeşitliliği arttırmak mümkündür. Mermerit malzeme kullanılarak imal edilen mutfak tezgahlarında, kullanılan malzemenin arka tarafının kalın ve tek parça olması sayesinde herhangi bir sıvıdan zarar görmemekle birlikte açılma ve şişme gibi sorunlara da yol açmamaktadır. Mermerit malzemelerde yapıştırma ve ek yeri bulunmamaktadır. Bu sayede zaman içinde açılma ve evye kısmının tezgahtan ayrılarak düşmesi gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Mermerit tezgahların yüzeyleri parlaktır, estetik bir görüntüsü vardır ve geniş bir renk seçeneği olması sayesinde her mutfağa kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Ankara mutfak tezgahı yapan firmalar kaliteli malzeme kullanarak, mutfak tezgahlarının uzun ömürlü olmasına katkı sağlamaktadır.

Mermerit malzeme kullanılarak üretilen plakalar sadece mutfak tezgahlarında değil, banyolarda, kuaför tezgahlarında, mobilyalarda, mutfak ve banyo dolaplarında da kullanılmaktadır.

Mermerit Mutfak Tezgahı Kullanım Avantajları ve Dezavantajları

-Mermerit tezgah, mermer görkemini tamamen yansıtmasına rağmen , diğer tezgah modelleri arasında en ekonomik olanlardan biridir.

-Asitli ürünler, mermerit tezgahlarda leke izi bırakmamaktadır. Mermerit tezgahların yapısı sayesinde temizlemesi diğer tezgah modellerine göre daha kolaydır.

Ankara mutfak tezgahı üreten firmalardan temin edebileceğiniz mermerit mutfak tezgahları, içinde polyester malzeme bulundurması nedeni ile uzun süre kullanım olanağı sağlamaktadır.

-Her ürünün tabi ki bazı dezavantajları bulunmaktadır. Mermerit tezgahlarda karşılaşılan sorunların en başında, çatlama ve sıcağa dayanıksız oluşu gelmektedir. Fakat bu sorunun temel nedeni kullanılan malzemenin kalitesiz olmasından kaynaklanmaktadır.

Mermerit Mutfak Tezgahlarında Renk Seçenekleri

Mermerit malzeme üretilirken, kompozit karışımın içerisine eklenecek renk, jelkot ve ayırıcı maddeler ile istenilen desen veya renkler kolaylıkla elde edilebilmektedir. Hazır mermerit tezgah satın alacak kişiler belirli bir renk seçeneği arasından şeçim yapmak zorunda kalmaktadır. Fakat Ankara mutfak tezgahı firmaları özel tasarım tezgahlar yaparak, istediğiniz mermerit tezgahlara sahip olmanızı sağlayabilir.

Whatsapp İletişim
Whatsapp İletişim
Merhaba ! Sana yardımcı olabilir miyim ?